Marka İsimleri

Clubhouse, isim değişikliği yapacağını duyurdu

Clubhouse isim değişikliğini neden mi yapıyor? Bu yazıyı şu an okumakta olan çoğunluğun zihnini meşgul eden ve bu yazının başlığından kaynaklanan ortak algıdan dolayı… Yani kendisi ile aynı ismi taşıyan ve tüm dünyada yüksek bilinirliğe sahip bir firma ile karıştırılır duruma geldiği için…

Yazılım geliştirme takımları için proje yönetimi hizmeti sunan Clubhouse, son dönemin parlayan yıldızı, sesli sohbet uygulaması Clubhouse ile aynı ismi taşıyor olmaktan kaynaklanan sıkıntılar ile boğuşur hale gelmişti. Şirket bu durumdan kurtulmanın yolunu isim değişikliği yapmakta buldu ve ismini Shortcut olarak değiştireceğini duyurdu.

Şirketin kurucuları arasında yer alan ve aynı zamanda CEO’su olan Kurt Schrader, şu anki web sitelerinde bir yazı kaleme alarak, isim değişikliğinin nedenlerini detaylı bir şekilde açıkladı. Shortcut isminin akılda kalıcı ve eğlenceli olduğunu belirten Schrader, isim değişikliğinin Eylül ayının ikinci haftasından itibaren geçerlilik kazanacağını belirtti.

Sesli sohbet uygulamasını kullanmak isteyen birçok kişinin Apple Store’dan ve Google Play’den, yanlışlıkla proje yönetimi uygulamasını indirdikleri, ardından bu uygulamayı telefonlarından silerek uygulamaya düşük puan verdikleri görülmüştü. Proje yönetimi şirketi Clubhouse’un ve uygulamasının hiçbir suçu yokken, kullanıcılar tarafından düşük puan verilerek cezalandırılması, yaşadıkları (isim değişikliğine gitmeselerdi, muhtemelen yaşamaya devam edecekleri) sorunlardan sadece bir tanesi idi.

İnternet dünyasındaki görünürlük şirketler açısından çağımızın vazgeçilmezlerinden birisi. Her iki şirketin de teknoloji şirketi olduğu düşünüldüğünde, bu durum daha da önemli hale geliyor. Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, clubhouse.com alan adını kullanırken; isim değişikliğine giden proje yönetimi şirketi Clubhouse, clubhouse.io alan adını kullanıyordu. Şu an şirketin aktif olarak kullandığı clubhouse.io adresine yönlendirilmiş durumdaki shortcut.com alan adı ise, muhtemelen şirketin kullanacağı yeni alan adı olacak. Shortcut ismine geçiş yapan proje yönetimi şirketi Clubhouse böylece .com’a da terfi etmiş olacak.

Please follow and like us:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir