Hakkımızda

BrandInBrief.com

BrandInBrief.com, konumunuza ve kimliğinize uygun, stratejik açıdan doğru marka ve alan adları sağlayan bir marka ve domain ajansıdır.

Markalaşma ve alan adı stratejileri, marka ve alan adı incelemeleri, marka değişikliği haberleri, en güncel alan adı satışları, açık artırmalar, gTLD’ler ve yeni gTLD’ler sitemizde bulunan bloğumuzun ilgi alanları arasındadır.

Yazarlar

Dr. Mustafa Kuruşçu

Dr. Mustafa Kuruşçu, Kayseri’de yaşamaktadır. Ege Üniversitesi’nde “İngiliz Dili ve Edebiyatı” ve Anadolu Üniversitesi’nde “İşletme (İngilizce)” lisans bölümlerinden mezun olmuştur. Ayrıca Erciyes Üniversitesi “İşletme” bölümü “Pazarlama” alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir.

Yüksek lisans tezinde, marka isimlerinin uluslararası pazarlara açılma sürecindeki etkisini araştırmıştır. Doktora tezinde ise, tüketici davranışları üzerine yoğun araştırmalar yapmış, tezinin uygulama kısmını tüketici alışkanlıklarını ve tercihlerini ölçecek bir formatta oluşturmuştur.

2005 yılından bu yana alan adları ile ilgilenmektedir. Genel olarak pazarlama, özel olarak ise marka ve alan adları konusunda okumayı ve yazmayı sevmektedir.