Alan Adları

“Londra Alan Adı Zirvesi “nin zamanı geldi

Alan adı zirveleri, alan adı yatırımcılarının, alan adı tescil firmalarının (registrar), uzantı sahibi firmaların (registry), web yer sağlayıcılarının, aracıların, pazar yerlerinin ve yeni girişimlerin bir araya geldiği etkinliklerdir. Bu etkinlikler; buluşmak, tartışmak, paylaşmak ve öğrenmek için büyük bir fırsattır.

Bu faaliyetler, kendimizi geliştirmemiz ve alan adı sektörüne elimizden geldiğince katkıda bulunmamız için, en büyük motivasyon kaynaklarından biridir.

İki gün sonra ikinci “Londra Alan Adı Zirvesi” 22 ve 23 Ağustos 2023 tarihlerinde İngiltere’nin Londra şehrindeki Hilton London Metropolein’de gerçekleştirilecek. Bu organizasyon alan adı endüstrisini oluşturan alan adı tescil firmaları (registrar), uzantı sahibi firmalar (registry),, alan adı yatırımcıları, web yer sağlayıcı şirketler, alan adı satıcıları, alan adı açık artırma platformları, alan adı aracıları, yedi eminlik hizmeti sunan firmalar, çeşitli alan adı yönetimi araçları ve hizmetleri sunan firmalar için yıllık olarak düzenlenen bir B2B organizasyonudur.

“Londra Alan Adı Zirvesi”nin konuşmacıları, oturumları ve sponsorları hakkında detaylı bilgiye summit.london web sitesinden ulaşabilirsiniz. Burada belirtilmesi gereken bir diğer nokta da, Londra’da düzenlenen bir etkinlik için .london uzantısını kullanmanın çok güzel ve akıllıca olduğudur.

Bu zirvenin, özellikle Avrupa’da yerleşik domainciler ve firmalar için, alan adı sektöründe öne çıkan networking organizasyonlarından biri haline geleceğini düşünüyorum. ABD’de uzun yıllardan beri düzenlenen “NamesCon”un başarısı kuşkusuz bu tür networking etkinliklerinin öncüsü olmuştur.

Bu yılın bir başka güzel haberi de, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinden geldi. 1 ve 2 Kasım 2023 tarihlerinde Birinci “Domain Günleri” zirvesi Dubai’de düzenlenecek. Bu etkinliğe özellikle Orta Doğu ve Kuzey Afrika (ODKA) bölgesinde yaşayan sektör paydaşlarının katılması organizasyon açısından önemli bir destek sağlayacaktır.

Dünyanın farklı bölgelerinde düzenlenecek bu tür zirvelerin sayısının artmasını diliyorum.

Please follow and like us:
Pin Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir